Analog GSM Gateway Ürünleri

Analog GSM Gateway Ürünleri

FCT sabit PTT hatlardan (PSTN) GSM operatörü arandığında PSTN aramasını GMS operatörüne aktararak görüşmenin GSM den GSM yapılmasını sağlar. FCT cihazı şirket santralinize bir dış hat gibi bağlanır ve bu hattan yapılacak olan aramaların FCT cihazın içinde bulunan GSM SIM kart ile GSM GSM görüşmesi şeklinde yapılmasını sağlar. Ücretlendirme konusunda GSM-GSM aramalar daha ekonomik olduğundan şirket çalışanlarının masalarından yapacağı GSM yönündeki aramaların daha düşük maliyetlerle yapılmasına olanak tanır. GSM gateway in çok kanallı olması durumunda daha fazla SIM kart içereceğinden GSM yönündeki aramaların mümkün olan en ucuz yöntemle yapılabilmesi sağlanabildiği gibi VPN tipi SIM kartlar kullanılması durumunda bu görüşmelerin ücretsiz olması da mümkündür. FCT cihazının genel olarak yaptığı iş görüşmelerin GSM den GSM olmasını sağlamasının dışında piyasa da farklı marka ve modellerde bulunan FCT cihazlarının kendine has özellikleri vardır. Örneğin bazı FCT cihazları yapılan cevapsız bir aramada karşı taraf geri dönüş yaptığında aramayı yapan ofis telefonuna yönlendirmekte bazıları BRI, PRI, IP PBX ve SIP uygulamalarını desteklemektedir. FCT cihazları şirketler için vazgeçilmez iletişim araçlarındandır. Müşterileri veya personelleri ile sürekli iletişim halinde olmak zorunda olan şirketler FCT cihazlarının sayesinde yüksek oranda iletişim giderlerinden tasarruf etmiş olurlar. Ayrıca GSM operatörleri arasındaki rekabet nedeni ile de yaptıkları çeşitli kampanya ve tarifelerle tasarruf oranının artmasına imkan veriyor. Böylelikle FCT cihazı kısa bir süre sonra kendini amorti ederek aslında firmaya bedavaya gelmiş olmaktadır.

ISDN Gsm Gateway Ürünleri

ISDN Gsm Gateway Ürünleri

"Şirketinizden biri beni aramış, orası neresi ?" sorusundan siz sıkılmasanız da sekreteriniz sıkılmıştır ... ISDN GSM Gateway, ofis telefonundan cep telefonu yönünde yapılmış başarısız çağrıları hafızasında tutar ve cep telefonu geri aradığında ilk aramayı yapan ofis telefonuna çağrıyı yönlendirir. Bu sayede cep telefonundaki bilmediği numarayı geri arayan kişi gerçekten kendisini arayan kişiye ulaşır. Bu teknoloji işletmelere vakit kazandırdığı gibi telefon giderlerinde de düşüş sağlar. Cevap vermeyen telefon numarasına SMS gönderme özelliği sayesinde müşterileriniz şirket numaranızı bilmediği için cevaplamadığı aramalarda otomatik olarak SMS gönderilir. " XXX numara sizi aradı. Lütfen geri arayın" ya da benzeri bir mesaj oluşturulabilir. 2 hat destekleyen bu ürün dahili LCR özelliği sayesinde aynı anda 2 farklı operatörden en ucuzunu seçerek çağrıyı yönlendirebilir. Fctlerin tüm modellerinde olduğu gibi, CLID, GPRS/EDGE internet, SMS özelliklerini destekler.

IP Gsm Gateway Ürünleri

IP Gsm Gateway Ürünleri

Kullanıcının IP'den GSM ağına GSM ağından IP'e şeklinde tersine çok ucuza geçmesine olanak tanır. Hedef kullanıcılar IP telefonu kullanan küçük, orta ve büyük şirketler, trafik sonlandıran firmalar veya uluslararası bağlı şirketlere sahip firmalardır.Verimli LCR özelliği sayesinde, IP ağ geçitleri (ip fct) daima GSM ağına en ucuz olan yolu seçer. STUN servisleri bu VoIP GSM ağ geçidi ile kullanılırken yönlendiricinin arkasındaki NAT ve dinamik IP adresine sahip LAN'lara bağlanabilir. Cihazın CID özeliği ile Lan' ulaşım kontrol altına alınabilmektedir. Yetki verilen (şifre verilen) kullanıcılar Lan üzerinden cihaza ulaşarak SMS atabilmektedir. SIP Trunk destekleyen santralinizde, size dış hat kart maliyeti oluşturmadan santral network ağına takılarak GSM hatlarınızı kullanmanızı sağlar... 1SIM, 1LAN, SMS ile GSM-VoIP bağlantısı, GSM sonlandırma ve hazırlama, SMS gönderme ve alma, Dual band, Tri Band 900 1800 1900MHz, Multi band 850 1900 1800MHz, SIP Asterisk uyumlu; SC-375C: CDMA; SC-385C: CDMA 2SIM

TOP