Zayıf Akım Çözümleri

Günümüzde kurumlar tek elden çıkan projeleri tercih ediyorlar. Böylelikle her sistem için ayrı firmalarla iletişim kurmak zorunda kalmayarak hem proje hem de operasyonel maliyetlerini düşürüyorlar. Firmamız, 24 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimi ile Zayıf Akım Çözümleri konusunda anahtar teslim projeler geliştirerek müşterilerinin bu ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamayı hedefliyor.

Yapısal Kablolama Çözümleri

Bir firmada sağlıklı bilgi akışı, kaynakların paylaşımına ve verimli iletişimine bağlıdır. Bilginin en büyük sermaye kaynağı olduğu günümüzde, bilgisayar yerel alan ağları ile paylaşmak bir firmanın veri paylaşımını esnekliğini en yüksek seviyeye çıkarmanın en doğru yoludur. Bu yöntem, çalışanlar arasındaki iletişimi mesafeden bağımsız olarak artırıp hızlandırırken, ortak bir bilgi havuzu yaratabilmenizi sağlar.

Gün geçtikçe müthiş bir hızla artan veri iletişim ağı ihtiyacı yanı sıra uzmanlık isteyen servis, tasarım, uygulama, bakım, genişleme ve onarım hizmetleri talebini de getirmektedir. Bir bilgisayar ağı, iki bilgisayar arasındaki bağlantı gibi basit bir yapıdan oluşabileceği gibi, birbirine uzak birden çok binadaki birçok iş istasyonu ve kullanıcının router, switch gibi aktif cihazlar aracılığı ile birbirine bağlanmasını gerektiren karmaşık yapılardan da meydana gelebilmektedir.
Birbirine bağlanan cihazlar ne olursa olsun, veri iletişimi sağlayan fiziksel alt yapı sistemin verimli çalışması için en temel öğedir. Altyapı, bir ağın en basit görünmekle birlikte aslında en önemli bölümüdür. Standartlara uygun bir yapısal kablolama ile altyapısı kurulmamış bir network sisteminde en kaliteli ağ cihazları bile işlevini tam olarak yerine getiremez. Ağın bu en temel bölümünün doğru adımlarla uygulaması sistemin hatasız ve verimli çalışmasını sağlar. Ses, data ve video aktarımında yaşanan problemlerin çok büyük bir yüzdesi bağlantı hatalarına dayanmaktadır. İyi eğitimli ve tecrübeli bir ekip tarafından tasarlanıp uygulanmış düzgün bir yapısal kablolama şirketinize performans, güvenirlik getirir ve yatırımınızı korur.

Yılların verdiği tecrübe ile şunu söyleyebiliriz ki testlerde en iyi sonuçları veren en kaliteli kabloyu kullanmak her zaman en doğru yöntemdir. Sadece kaliteye göre değil, aynı zamanda farklı network ortamlarına göre de birçok farklı kablo çeşidi vardır. İşinizi riske atıp, kablolamanın basit bir iş olduğunu düşünerek, yapısal kablolamanızı telefoncunuza, elektrikçinize veya bu işin uzmanı olmayan başka kişilere yaptırmayın. Güvenilir olmayan veya doğru seçilmeyen bir kablo, veri iletişiminizde çok ciddi ve sonradan giderilmesi çok zor ve pahalı olan problemler yaratabilir. Yapısal kablolama basit görünmekle beraber, uygulaması karmaşıktır; binalar arasından, altından, duvarların içinden, yeraltından, tavandan geçirilmesi ve bu esnada uzun vadede zarar görmeyeceği, ısı, nem, ezilme, manyetik alanlar gibi dış etkenlerden korunacağı bir şekilde, maksimum uzunluk sınırları ve daha birçok teknik detay göz önüne alınarak döşenmesi gerekmektedir. Sistemin en verimli şekilde çalışabilmesi için gereken en kısa, en doğru ve en güvenilir yolu bulmak ve en uygun donanımı kullanarak en uzun vadeli çözümü yakalamak bu işin uzmanlarının işidir.

Mevcut sisteminizde her yeni telefon veya bilgisayar eklediğinizde gereğinden fazla mı zaman ve para harcıyorsunuz? Donanımınızı her genişletme girişiminiz network sisteminizde tıkanmalara, yavaşlamalara mı yol açıyor? Yeni teknolojilere uyum sağlamakta zorluk mu çekiyorsunuz?
O zaman; Network altyapınızı değiştirmek üzere harekete geçmelisiniz...

TOP